3 muguras muskuļu vingrinājumi, ko varat veikt mājās

  • 0
  • on

Muguras muskuļi ir svarīgi vispārējai veselībai un stāju. Ir daudz dažādu vingrinājumu, kurus varat veikt, lai nodarbinātu muguras muskuļus, bet ne visiem ir nepieciešama sporta zāle vai aprīkojums. Šeit ir trīs vingrinājumi, kurus varat veikt mājās, lai nodarbinātu muguras muskuļus.

1. Šis ir lielisks vingrinājums muguras apakšējo muskuļu darbināšanai.

Lai izpildītu šo vingrinājumu, apgulties uz grīdas ar seju uz leju un izstieptām rokām priekšā. Paceliet kājas un ķermeņa augšdaļu no zemes, noturot šo pozīciju dažas sekundes, pirms nolaižat atpakaļ. Atkārtojiet šo vingrinājumu 10-15 reizes.

2. Atgriezeniskais lidojums

Šis vingrinājums iedarbina muskuļus starp lāpstiņām. Lai veiktu šo vingrinājumu, nostājieties ar kājām plecu platumā un noliecieties uz priekšu gurnos, nedaudz saliecot ceļgalus. Ļaujiet rokām karāties lejup priekšā, pēc tam paceliet tās uz sāniem, turot nedaudz saliektus elkoņus. Rūpīgi turiet lāpstiņas saspiestas kopā, kad paceļat rokas. Nolaidiet rokas atpakaļ uz leju un atkārtojiet 10-15 reizes.

3. Sēdošs airis

Šis vingrinājums nodarbina muskuļus vidējā un augšējā muguras daļā. Lai veiktu šo vingrinājumu, apsēdieties uz grīdas, kājas izstieptas priekšā un ap kādu izturīgu priekšmetu, piemēram, durvju rokturi vai stabu, aptiniet dvieli. Saliecieties uz priekšu gurnos un noliecieties atpakaļ, līdz mugura ir paralēla zemei, tad abām rokām satveriet dvieli un velciet sevi uz augšu, vadoties ar elkoņiem. Pacelšanās laikā saspiediet lāpstiņas kopā, pēc tam nolaidiet sevi atpakaļ un atkārtojiet 10-15 reizes.

Secinājums:

Šie ir tikai trīs no daudzajiem vingrinājumiem, ko varat veikt, lai nodarbinātu muguras muskuļus. Dažu vai visu šo vingrinājumu iekļaušana rutīnas programmā var palīdzēt uzlabot stāju, mazināt sāpes un samazināt traumu risku. Kā vienmēr, pirms jebkuru jaunu vingrojumu uzsākšanas noteikti konsultējieties ar ārstu vai fizioterapeitu.