Iesildīšanās ir galvenais traumu profilakses līdzeklis

  • 0
  • on

Kad runa ir par fiziskām aktivitātēm, neatkarīgi no tā, vai apmeklējat trenažieru zāli, skrienat vai sportojat, iesildīšanās bieži tiek ignorēta vai veikta steigā. Tomēr iesildīšanās nav tikai rutīna, tā ir jūsu slepenais ierocis traumu profilaksei un snieguma uzlabošanai. Šajā rakstā mēs aplūkosim iesildīšanās nozīmi, tās priekšrocības un to, kā izveidot efektīvu iesildīšanās programmu.

Novērst traumas ar pareiziem iesildīšanās vingrinājumiem

Iesildīšanās ir līdzīga automašīnas dzinēja iesildīšanai aukstā rītā pirms došanās ceļā. Tā sagatavo ķermeni gaidāmajai fiziskajai aktivitātei, pakāpeniski palielinot asins plūsmu muskuļos un paaugstinot ķermeņa temperatūru. Šis process palīdz samazināt muskuļu sastiepumu, sastiepumu un citu iespējamo traumu risku.

Palielināt muskuļu elastību un kustību amplitūdu

Dinamiskā stiepšanās iesildīšanās laikā uzlabo muskuļu elastību un locītavu mobilitāti. Tas ļauj veikt pilnu kustību diapazonu, kas ir ļoti svarīgi, lai novērstu muskuļu disbalansu un uzlabotu sniegumu.

Efektīvas iesildīšanās priekšrocības

Uzlabota veiktspēja

Uzsildīšanos uzskatiet par veiktspējas stimulatoru. Tā sagatavo sirds un asinsvadu sistēmu, ļaujot sirdsdarbības ātrumam pakāpeniski palielināties un muskuļiem saņemt pietiekami daudz skābekļa un barības vielu. Tas palielina izturību, spēku un vispārējo fizisko veiktspēju.

Psiholoģiskā apmācība

Iesildīšanās ir ne tikai fiziska, bet arī garīga sagatavošanās. Koncentrējoties uz iesildīšanās vingrinājumu veikšanu, jūs sākat koncentrēties un koncentrēties. Šāda domāšanas maiņa var pozitīvi ietekmēt jūsu treniņu rezultātus, uzlabojot jūsu refleksus un reakcijas ātrumu.

Nervu sistēmas aktivizēšana

Efektīva iesildīšanās stimulē nervu sistēmu, veicinot efektīvu komunikāciju starp smadzenēm un muskuļiem. Šī aktivizācija rada priekšnoteikumus optimālai koordinācijai, līdzsvaram un veiklībai treniņa vai treniņa laikā.

Iesildīšanās programmas strukturēšana

Pakāpeniska intensitātes palielināšana

Sāciet ar piecu līdz desmit minūšu garu vieglu aerobikas nodarbību, piemēram, ātru pastaigu, vieglu skriešanu vai braukšanu ar velosipēdu. Tas pakāpeniski palielina sirdsdarbības frekvenci un iesilda muskuļus.

Dinamiskā stiepšanās

Veiciet dinamiskās stiepšanās vingrinājumus, kas imitē kustības, kuras veiksiet treniņa laikā. Šie vingrinājumi uzlabo asins plūsmu muskuļos, palielina locītavu elastību un samazina traumu risku.

Sporta kustības

Ja trenējaties kādam konkrētam sporta veidam, iekļaujiet treniņos kustības, kas imitē tā darbību. Piemēram, ja trenējaties basketbolam, iekļaujiet treniņos sānu šūpoles, augstu ceļgalu pacelšanu un ātras virziena maiņas, lai imitētu spēles scenārijus.

Kontrolētas kustības

Veiciet kontrolētus, zemas intensitātes vingrinājumu variantus, ko gatavojaties darīt. Piemēram, ja gatavojaties pacelt smagus svarus, sāciet ar nelielu slodzi, lai sagatavotu muskuļus gaidāmajai pretestībai.

Iesildīšanās nav izlaišana vai steiga, bet gan fitnesa treniņa galvenā sastāvdaļa. Atvēlot laiku pakāpeniskai ķermeņa un prāta sagatavošanai, jūs sagatavojat augsni drošākam un efektīvākam treniņam. Atcerieties, ka jūsu slepenais ierocis pret traumām ir treniņa sākumā.