Iesildīšanās priekšrocības pirms darba autoservisa telpās

  • 0
  • on

Ja strādājat garāžā, pirms darba noteikti iesildieties. Iesildīšanās ne tikai sagatavos ķermeni dienas darbam, bet arī palīdzēs novērst traumas. Šajā rakstā mēs apspriedīsim, kāpēc ir svarīgi pirms darba iesildīties, piemēram, ja esat profesionālis auto pulēšana, un sniegsim padomus, kā to darīt droši un efektīvi.

Kāpēc iesildīties?

Sildīšanās pirms fiziskām aktivitātēm ir svarīga, jo tā pakāpeniski palielina sirdsdarbības frekvenci un palīdz sagatavot ķermeni grūtākām aktivitātēm. Iesildīšanās arī palīdz samazināt muskuļu un locītavu stīvumu, uzlabo lokanību un samazina traumu risku. Autobūves nozarē strādājošajiem tas nozīmē, ka ir mazāka iespēja, ka viņi sasprindzinās muskuļus vai gūs traumu darbā.

Kā iesildīties?

Ir vairāki veidi, kā iesildīties, pirms sākat darbu virsbūves darbnīcā. Viens no veidiem ir dinamiskā stiepšanās, kas ietver aktīvas kustības, nevis statisko stiepšanos (kas ietver ilgstošu stiepšanos). Dinamiskā stiepšanās palīdz uzlabot asinsriti un atslābināt saspringtos muskuļus, padarot tos elastīgākus un vieglāk kustīgus dienas laikā. Dinamiskās stiepšanās piemēri ir apļveida roku kustības, kāju šūpoles, rumpja rotācijas, plecu rotācijas un gurnu apļveida kustības.

Veikt vieglus kardio vingrinājumu

Piemēram, skriet vai staigāt uz vietas apmēram piecas minūtes. Tas palīdzēs palielināt asins plūsmu muskuļos un sagatavos tos grūtākām darbībām, piemēram, smagu priekšmetu celšanai vai gariem līkumiem. Turklāt viegls kardio treniņš var palīdzēt mazināt nogurumu dienas laikā, saglabājot augstu enerģijas līmeni.

Visbeidzot, ja varat, mēģiniet katru dienu pirms darba uzsākšanas autoservisā veikt vienkāršus spēka vingrinājumus, piemēram, pietupienus vai pietupienus. Šie vingrinājumi palīdzēs nostiprināt muskuļus, kas ir ļoti svarīgi, lai veiktu tādus uzdevumus kā smagu priekšmetu celšana vai darbs ar instrumentiem visas dienas garumā. Tās arī palīdzēs uzlabot izturību, ļaujot jums veikt uzdevumus ilgāku laiku, nejūtot nogurumu vai ātru nogurumu.

Iesildīšanās pirms darba uzsākšanas autoservisā ir ļoti svarīga, jo tā palīdz fiziski sagatavot ķermeni un samazina risku gūt traumas, kas saistītas ar pārpūli vai muskuļu un locītavu sasprindzinājumu dienas laikā. Katru rītu (vai jebkurā laikā pirms darba uzsākšanas) noteikti atvēliet laiku muskuļu izstiepšanai ar dinamiskās stiepšanās vingrinājumiem, piemēram, roku apļiem un kāju šūpoles; veiciet nelielu kardio vingrinājumu, piemēram, skriešanu vai pastaigu uz vietas; un, ja iespējams, iekļaujiet savā ikdienā dažus vienkāršus spēka vingrinājumus, kas palīdzēs jums droši veikt dienas uzdevumus!