Jogas spēks: kā jogas praktizēšana var uzlabot jūsu vispārējo fizisko sagatavotību

  • 0
  • on

Joga ir pazīstama jau tūkstošiem gadu, un ar to nodarbojas miljoniem cilvēku visā pasaulē. Tā ir sena prakse, kas ir pazīstama ar tās labvēlīgo ietekmi uz prātu, ķermeni un garu. Pēdējos gados joga ir kļuvusi arvien populārāka, jo arvien vairāk cilvēku atzīst, ka tā var uzlabot vispārējo fizisko sagatavotību.

Ja meklējat veidu, kā uzlabot vispārējo fizisko sagatavotību, tad jogas nodarbības varētu būt atbilde. Lūk, daži no veidiem, kā joga var palīdzēt uzlabot jūsu fizisko formu.

Spēka trenēšana

Joga ietver daudz spēka vingrinājumu, kas ir ļoti svarīgi muskuļu masas veidošanai un uzturēšanai. Daudzās jogas pozās ir nepieciešams noturēt ķermeņa svaru dažādās pozīcijās, kas palīdz veidot muskuļu spēku. Tādas pozas kā Warrior II, krēsla poza un uz leju vērsta suņa poza ir lieliski piemērotas kāju, roku un pamatkaula spēka nostiprināšanai.

Elastība

Elastība ir ļoti svarīga fitnesa sastāvdaļa, un joga ir lielisks veids, kā uzlabot elastību. Jogas pozas ietver muskuļu stiepšanu un pagarināšanu, kas palīdz uzlabot kustību diapazonu. Kļūstot elastīgākiem, jūs atklāsiet, ka varat brīvi un vieglāk kustēties, kas var palīdzēt samazināt traumu risku.

Sirds un asinsvadu veselība

Joga parasti netiek uzskatīta par sirds un asinsvadu vingrinājumiem, taču daži jogas veidi var palīdzēt uzlabot sirds un asinsvadu veselību. Vinjasa, spēka un aštanga joga ir enerģiskāki jogas veidi, kas ietver nepārtrauktas kustības un var paātrināt sirdsdarbību. Šie jogas veidi var būt lielisks veids, kā trenēt sirds un asinsvadu sistēmu, vienlaikus uzlabojot spēku un elastību.

Stresa samazināšana

Stresa mazināšanaaStress var būtiski ietekmēt jūsu vispārējo veselību un fizisko sagatavotību. Liels stresa līmenis var izraisīt dažādas veselības problēmas, tostarp sirds slimības, aptaukošanos un depresiju. Joga ir lielisks veids, kā samazināt stresu un uzlabot vispārējo pašsajūtu. Daudzas jogas pozas un elpošanas tehnikas var palīdzēt nomierināt prātu un atslābināt ķermeni, samazinot stresa līmeni.

Prāta un ķermeņa savienojums

Prāta un ķermeņa saikneJoga ir pazīstama ar to, ka tā koncentrējas uz prāta un ķermeņa saikni. Jogas nodarbības palīdz apzināties savu ķermeni un to, kā tas jūtas dažādās pozās. Šī izpratne var palīdzēt jums pieņemt labākus lēmumus par savu veselību un fizisko formu. Kad esat labāk saskaņots ar savu ķermeni, jūs labāk spēsiet atpazīt, kad jums ir nepieciešams atpūsties vai kad varat sevi nedaudz vairāk piepūlēt.

Balanss un koordinācija

Jogas pozas bieži vien prasa daudz līdzsvara un koordinācijas, kas var palīdzēt uzlabot vispārējo fizisko sagatavotību. Uzlabots līdzsvars un koordinācija var palīdzēt jums daudzās dzīves jomās, sākot no sporta līdz ikdienas aktivitātēm. Līdzsvara un koordinācijas uzlabošanai lieliski noder tādas pozas kā Koku poza un III kareivja poza.

Secinājums

Joga ir lielisks veids, kā uzlabot vispārējo fizisko sagatavotību. Tā var palīdzēt jums nostiprināt spēku, uzlabot lokanību, trenēties sirds un asinsvadu sistēmā, mazināt stresu un uzlabot saikni starp prātu un ķermeni. Neatkarīgi no tā, vai esat pieredzējis jogs vai iesācējs, joga ir piemērota ikvienam. Tad kāpēc gan neizmēģināt jogu un neuzzināt, kā tā var palīdzēt uzlabot fizisko formu un vispārējo pašsajūtu?